Tento eshop používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie.

viac informácií
Súhlasím Podrobné nastavenia
Prijať zvolené cookies

Samostmievacia Kukla Solution TS-859, Digital lebka

Profesionálna značková samostmievacia kukla TS-859 s digitálnym prevedením
Prečítajte si viacShow less
75,00 € (s DPH)
2 - 4 dní
Dodanie 2 - 4 dní
Kód produktu:
01591
Výrobca:
Pridať do zoznamu želaní
Popis

Samozatemňovacia kukla Solution TS-859 digital je profesionálna zváracia kukla, ktorá slúži k ochrane zraku zvárača pred UV a IR žiarením zváracieho oblúka a zvarového kúpela. Chráni tvár zvárača pred prskancami zo zvarového kúpela a pred odletujúcimi časticami pri brúsení. Vhodná je pre profesionálnych zváračov ako i pre občasných zváračov napr. na údržbe, alebo živnostníkov a domácich majstrov.

Samostmievacia zváracia maska TS-859 digital svojim vybavením patrí k vyššiemu štandardu zváracích kukiel. Širokým rozsahom zatemnenia od 5 do 13 DIN je predurčená na použitie ako malými tak veľkými zváracími prúdmi. S väčšími rozmermi priezoru a zorného pola je vhodná pre všetky bežné spôsoby zvárania aj priestorového videnia. Vhodná je aj pre používanie pri tigovom zváraní, kde sa často zvára malými zváracími prúdmi. Digitálne nastavovanie umožňuje presnejšie nastavovanie a kontrolovanie nastavenia stupňa zatemnenia, citlivosti, oneskorenia a pracovným režimom zvárania, brúsenia, plazmového rezania. Ovládací panel so štyrmi tlačítkami a LCD displejom, ktorý zobrazuje nastavenie je umiestnený vo vnútri kukly. Naviac má 3 polohy pamäte pre zapamätanie si nastavených parametrov. Toto je možné pre všetky metódy zvárania. Vhodné pre tigovom zváraní malými ampérmi pre zapamätanie si nastavenia stupňa citlivosti a opozdenia pri ktorom nenastáva nepríjemné preblysknutie samostmievacej kazety. Ľahké opätovné zobrazenie parametrov v prípade potreby.

Hlavné výhody kukly:

- dobrá kukla má digitálne nastavovanie parametrov s tromi pamäťami

- kukla má väčšiu kazetu 110x90x9mm a priezor 102x120 mm

- vnútorné zorné pole cez ktoré pozerá zvárač 100x60 mm

- ergonomický hlavový kríž lepšie upevňujúci kuklu na hlave pri zváraní v polohách

- výborný optický parameter rýchlosti zatemnenia kazety po zapálení oblúka. Čas 1/30 000 sekundy patrí medzi najrýchlejšie na zváracom trhu

- kukla je predpripravená pre možnosť použitia dioptrických skiel č. 1,5   2,0   2,5 (možnosť dokúpiť ako príslušenstvo)

- vhodne umiestnené 4 svetelné senzory

- dva stupne zatemnenia DIN 5-8 a 9-13

- elektrické napájanie solárne plus Lítiová vymeniteľná batéria

- indikátor stavu batérie na LCD displeji vo vnútri kukly

- trojstupňová pamäť zapamätania nastavených parametrov ovládaná tromi tlačítkami

- lepšie čitateľné nastavené parametre na LCD displeji ako stupnici potenciometrov

- samozatemňovacia kazeta je vyrobená s použitím technológie TRUE COLOUR (skutočné farby). Toto uľahčuje lepšie rozlíšenie farieb a tým rozlíšenie farieb žeravého kúpela zvaru a určenie jeho teploty. Zároveň ľahšie čítanie na LED displeji kukly. Toto zlepšuje lepšiu viditeľnosť zváracej zóny a zmiernenie namáhania očí a zvýšenie produktivity práce.

- kukly sú osadené certifikovanými ochrannými fóliami samostmievacej kazety, ktoré vyhovujú hygienickým normám. Povrch ochranných fólií je špeciálne vytvrdený a odolnejší prskancom zvaru ako bežná fólia. Majú väčšiu životnosť a menšie skreslovanie skutočnosti

- kukla svojim prevedení vyhovuje európskym hygienickým normám: EN 379, EN 166, EN 175B a bola testovaná Germany ECS Laboratory

 BONUS NAVYŠE:
 jedna vnútorná a jedna vonkajšia fólia ZADARMO !

 

Princíp samostmievacích kukiel, masiek

Zdravie zvárača je veľmi dôležité chrániť počas zvárania, lebo pracuje so žeravým kúpeľom rozstaveného kovu. Tento produkuje zdraviu škodlivé splodiny dymu UV/IR žiarenia a odletujúce prskance s rozstaveného kúpela ohrozujúce oči zvárača. Tlak na ochranu zdravia pracovníkov je stále väčší. Preto kvalitná zváracia kukla nesmie chýbať vo výbave žiadneho zvárača. Či sa jedná o profesionála alebo občasne zvárajúceho napr. na údržbe alebo domáceho majstra.

Veľký skok v kvalite zváracích kukiel chrániacich zrak zvárača nastal vyvinutím ochrannej kazety s LCD displejom s tekutými kryštálmi. Svetelným pôsobením sa tieto kryštály otáčajú a otvárajú alebo zatvárajú kazetu proti žiareniu zo žeravého kovo a elektrického oblúka. Tento princíp sa využíva pri výrobe samostmievacích zváracích kukiel. Naviac s tým, že veľkosť zatemnenia sa dá zváračom nastaviť podľa zváracej metódy a veľkosti zváracieho prúdu. Pri zapálení oblúka sa displej stmaví na prednastavenú veľkosť a po zhasnutí sa otvorí do pôvodného stavu. Revolúcia vo výrobe samostievacich kukiel nastala zvládnutím masovej výroby kaziet s tekutými kryštálmi s mnohonásobným  znížením ich ceny a tak sa bezpečné samostmievacie zváracie kukly stali dostupné širokej zváračskej verejnosti. Nesmieme však zabúdať, že nekvalitne vyrobená kazeta je nebezpečná, lebo nie všetky tekuté kryštály sa rovnako natáčajú a v priezore vznikajú „slepé“ miesta. Platí zásada: „ Lepšia a bezpečnejšia je zváracia kukla s konštantným zatemnením ako nekvalitná samostmievacia kukla“. Toto nebezpečie pre zváračove oči sa dá minimalizovať preverením, či výrobky boli prekontrolované podľa hygienických požiadaviek a bol o tom vydaný Európsky certifikát. V prípade zistenia zlého pôsobenia na oči prestal kuklu používať.

 

Prečítajte si viacShow less
Detaily produktu
01591

Tabuľka dát

Prevádzková teplota
-10°C - + 60°C
Rozmer kazety
110 x 90 x 9 mm
Rozmery priezoru
100 x 60mm
Plynulá regulácia
DIN 5 - 8 / 9 - 13 + brúsenie
Ochrana pred UV/IR
až do DIN 16 neustále
Priepustnosť filtra
DIN 5-8 / 9-13, aktivovaný
Senzor svetla
4 ks
Doba prepnutia tma/svetlo
0,1 sek min - 1,0 sek max
Doba prepnutia svetlo/tma
menej ako 1/30 000 sek
Zdroj energie
solárne + 1 VYMENITEĽNÁ lítiová batéria
Materiál kukly
Špeciálny ohňovzdorný nylon
Mohlo by vás zaujať

Menu

Nastavenia

Kliknite pre ďalšie produkty.
Nenašli sa žiadne produkty.

Vytvoriť si zdarma účet na používanie zoznamu prianí.

Prihlásiť sa